Marcin Borek Borkowski

To ja. Borek. Marcin Borkowski. Nie mieliście ze mną do czynienia? Wasze prawo..

Skąd możecie mnie znać? W 1986 roku wydałem "Puszkę Pandory", pierwszą (no, może drugą) oryginalną polską przygodówkę na Spectrum. Od 1988 roku pisywałem w Bajtku, potem byłem tam szefem klanu IBM, a potem zostałem redaktorem naczelnym Top Secretu.

O czym pisałem? O wszystkim po trochu. Robiłem testy sprzętu, testy programów, zrobiłem pierwszy poważny test porównawczy dwóch oryginalnych polskich edytorów tekstu. Pisałem o programowaniu w Pascalu (na przykład o tym, jak oprogramować kartę VGA). Czasem pisałem programy, których nigdy nie opublikowałem w gazetach, choć masa ludzi z nich korzystała (Pascalowy Voxel Space, albo odgrywarka do MOD-ów w czystym Pascalu). Oczywiście długo pisałem o grach, ale to osobna historia.

Był jeszcze Top Secret BBS - węzeł FIDO 2:480/25. BBS został zamknięty 31 grudnia 1999 r. Ruch był w nim już znikomy, a potrzebny był komputer na serwer Linuksowy. Mieliśmy w planach postawienie BBS-u z powrotem na emulatorze DOS-u, ale na planach się skończyło.

W przerwach między pisaniem programów, pisaniem do gazet i sysopowaniem zdarzało mi się łapać motyle, albo nurkować w jakiejś w miarę możliwości ciepłej wodzie. Zwykle starałem się robić przy okazji zdjęcia:

Kiedyś zajmowałem się chemią. Byłem laureatem olimpiady, jeździłem na międzynarodowe zawody w chemii analitycznej (było coś takiego, ale chyba już nie ma?) Właściwie to i dzisiaj zdarza mi się od czasu do czasu wrócić do starych zainteresowań, zwłaszcza, jeśli można przy okazji napisać jakiś program.

To mój najnowszy projekt chemiczny: www.chembuddy.com - chemical calculators.

Popełniłem też kilka opowiadań w chwili słabości. To jest dzisiaj trochę śmieszne, ale w 1989 roku było prorocze :) Przecinki nie były moją mocną stroną...

z powrotem...