Sposób na dysleksję - terapia pedagogiczna i logopedyczna - strona główna

Sposób na dysleksję to lubiany przez dzieci, polecany przez terapeutów i rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Dysleksji program komputerowy wspomagający terapię pedagogiczną.

Sposób na dysleksję zawiera kilkanaście ćwiczeń rozwiających umiejętności językowe - łączenie głosek w sylaby i wyrazy, analizę słyszanych wyrazów i sylab i ich sprawne rozpoznawanie w mowie i w piśmie.

Sposób na dysleksję - odtwarzanie słowa z głosekKliknij żeby obejrzeć niezmniejszony obrazek w nowym oknie.

Ćwiczenie syntezy - odtwarzanie słowa z głosek, znajdujących się na balonikach. Na dole ekranu widać odtworzoną część słowa, które zostało dziecku zaprezentowane przed ćwiczeniem. Baloniku są w ciągłym ruchu a od ich liczebności zależy poziom trudności ćwiczenia. Sposób na dysleksję został tak zaprojektowany, by najłatwiejsze ćwiczenia nie sprawiały problemu nawet zerówkowiczom.

Sposób na dysleksję - zliczanie głosek, liter lub sylabKliknij żeby obejrzeć niezmniejszony obrazek w nowym oknie.

Ćwiczenie analizy - sortowanie słów według liczebności liter, głosek lub sylab. Co trzeba liczyć mówi lektor na początku ćwiczenia. Po policzeniu (w tym przypadku głosek) należy przeciągnąć słowo do beczki z odpowiednim numerem.

Sposób na dysleksję wymaga do swojego działania wyłącznie myszy i klawiatury, jednak w ćwiczeniach kosmicznych można używać również dżojstika:

Sposób na dysleksję - dopasowywanie brakujących litery, głosek lub sylabKliknij żeby obejrzeć niezmniejszony obrazek w nowym oknie.

Ćwiczenie syntezy - znajdujące się na dole ekranu kosmiczne pociągi odlecą dopiero wtedy, gdy zostaną skompletowane ich ładunki - napisy. W zależności od wersji ćwiczenia słowo które należy ułożyć trzeba albo odgadnąć samemu, albo jest czytane przez lektora.

Sposób na dysleksję współpracuje z Dyslektykiem 2 i zawiera identycznego nadzorcę i edytor problemów ortograficznych.

Kupuję ten program za 60 zł!

Sposób na dysleksję
Sposób na dysleksję
Opis
Dla kogo?
Co w środku?
Wymagania sprzętowe
Instalacja
Jak to działa
Wskazówki metodyczne
Rekomendacja PTD
Poprawki
Zrzuty ekranów
Pobierz wersję demo
Cennik
Kup teraz!
Pomoc
Potrzebuję pomocy!
Znaleźliśmy błąd!

Terapia pedagogiczna - programy